Dorośli, Młodzież-Treningi AIKIDO

Zajęcia i kursy japońskiej sztuki walki AIKIDO głównego nurtu AIKIKAI M.Ueshiby

 sztuki walki bez przemocy neutralizującą agresję, często o której mówi się „Sztuka Pokoju” i której warianty technik mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez służby mundurowe, ratowników medycznych.

Treningi przeznaczone są dla wszystkich bez względyu na wiek i płeć i sprawność fizyczną (którą nota bena poprawisz na zajęciach). Trening  składa się z:

  • Aiki Taiso rozgrzewki japońskiej przygotowującej ciało do wykonywania specjalistycznych ćwiczeń i technik
  • Ćwiczeń oddechowych – poprawiających skupienie i przygotowujących umysł do nauki
  • Ukemi Waza ćwiczeń nauki technik bezpiecznych padów i przewrotów
  • Tai sabaki, ashi sabaki,  shikko– prawidłowego poruszania się po macie z nisko osadzonym środkiem ciężkości, by mieć solidna pozycję i postawą
  • Nauki technik  w TachWaza (gdy ćwiczący wykonując techniki stoją), suwari waza (ćwiczący obaj siedzą w parterze i z tej pozycji odbywa się atak),Hanmi Hantachi (jeden ćwiczący siedzi w parterze, drugi stoi i zadaje atak)
  • Technik Buki Waza z bronią – Kijem JO, Mieczem Bokkenem  i nożem tanto.

Wiek to tylko liczba i nie stanowi przeszkody jeśli jesteś w stanie zrobić przysiad i sam zawiązać sznurówki możesz do nas dołączyć. Jeśli potrawisz zrobić dowolny przewrót w przód to już od początku otwiera się przed tobą większy wachlarz wariantów technik.

Aikido można trenować rekreacyjnie niczym jogę połączoną z medytacją tylko w ruchu lub dynamicznie i ciasno zwracając większą uwgę na kontrolę i wychylenia zabierając atakującemy sposobności do kolejnego ataku. Dla chętnych jest możliwość zdawania egzaminów (czytaj o egzaminach…), ale również można ćwiczyć latami bez podchodzenia do egzaminów.

Aikido nie jest sportem walki tylko Sztuką Walki bez agresji, w której możemy ćwiczyć w sposób bezpieczny i pokojowy stare niebezpieczne techniki ze sztuk wojennych dostosowane przez O’Senseia do przyjaznego i rozwojowego treningu.

Hiroshi Isoyama 8Dan nadzorujący Iwama Dojo, który przez długą karierę w sztukach walki był szefem taktyki obronnej w Japońskiej Akademii Sił Samoobrony, a także uczył taktyki samoobrony w armii USA. Wspominał o rozpoczęciu nauczania aikido w wojsku – „Oni nie wierzyli, że aikido działa – ja sprawiłem, że uwierzyli”. Jego charakterystyczne pokazy Ganseki Otoshi zawsze cieszą się zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

???